شرکت کشت و صنعت شریف آباد

شرکت کشت و صنعت شریف آباد در سال1362 با 420 راس تلیسه رجیستر نژاد هلشتاین کانادا(100٪خالص)به صورت فعال متشکل از سه بخش دامداری، کشاورزی(زراعت و باغبانی) و پشتیبانی وارد عرصه تولید شده است. در حال حاضر170 نفر پرسنل در بخشهای مختلف این شرکت مشغول به فعالیت می باشند.

بخش زراعی با 850 هکتار اراضی در طول 11/36 و عرض جغرافیایی 10/50 و با در اختیار داشتن 5 کارشناس و 27 کارگر بعنوان بخشی مجزا در کشت و صنعت شریف آباد فعال می باشد. این بخش با اولویت قراردادن تولید علوفه مورد نیاز دامداری توانسته 50 درصد یونجه، 50 درصد ذرت علوفه ای و 3/1 جو مصرفی دامداری را در سال 1388 تولید نماید.علاوه بر تولیدات مذکور گندم، کلزا، سیب زمینی و …. نیز بطور متناوب در اراضی کشت می شوند که سهم قابل توجهی از تولید منطقه را در رقابت باسایر شرکتها و کشاورزان به خود اختصاص می دهد.

شرکت کشت و صنعت شریف آباد در تداوم تکمیل زنجیره تولید خود که از محصولات زراعی آغاز و در ادامه به تولید شیر خام صنعتی پرداخته بود نهایتا” جهت تکمیل این زنجیره در بهمن ماه سال 1390 اقدام به خرید کارخانه فرآورده های لبنی رابتا (واقع در شهر قم)نمود. این کارخانه در سال 1385 در شهرک صنعتی شکوهیه قم با هدف تولید لبنیات پاستوریزه به بهره برداری رسید که در برنامه توسعه خود نیز هدف تولید لبنیات استریلیزه و آبمیوه را نیز در نظر داشت. کارخانه در حال حاضردارای 40 نفر پرسنل شامل مدیران،سرپرستان وکارکنان و به ظرفیت اسمی 100 تن تولید محصولات لبنی می باشد.

تولیدات کارخانه شامل شیر پاستوریزه، ماست، خامه و دوغ در انواع بسته بندی های مختلف می باشد.